Mgr. Olga Radimecká
vedoucí sociální péče - Domov Na Skalce (37)

"Od malička jsem se učila, že nadšení, ochota a chuť něco dělat dokáží velké věci. S tím jsem se před 13 lety přistěhovala do Litomyšle"

 

Vždycky jsem pracovala s lidmi

Se studenty - jako učitelka angličtiny na střední škole v Poličce

S dětmi - jako sociální pracovník v Naději

S lidmi s hendikepem - podílela jsem se na propagaci restaurace Rettigovka

Se seniory - nakonec jsem našla své místo v Centru sociální pomoci, kde se staráme o lidi s demencí

 

"Vím, že ne každý má to štěstí, aby životem proplul bez problémů. Proto bych se chtěla zaměřovat na sociální témata a pomoc rodinám ve všech jejich životních etapách."

 

 

Narodila jsem se v Březinách, malé vesnici na Českomoravské vrchovině. Často a ráda se sem vracím nejen za rodiči a přáteli, ale i kvůli krásným akcím, které místní dovedou i v pár lidech uspořádat.

Od malička jsem se zde učila, že nadšení, ochota a chuť něco dělat dokáží velké věci. S tím jsem se před skoro 13 lety přestěhovala do Litomyšle, kde jsem záhy narazila na Generaci 89, na podobně smýšlející lidi, kteří byli a jsou akční jako ti z Březin.

V Litomyšli žiju ráda, našla jsem zde domov, založila s báječným mužem rodinu, spřátelila se se spoustou lidí, dělám práci, která mě baví a naplňuje. To všechno jsou důvody, díky kterým jsem si jistá, že Litomyšl je skvělé místo pro život.

 

Kdo jsem já?

Člověk, který se řídí heslem, že všechno jde, když se chce. Vždy se snažím najít způsob, dohodnout se na řešení, hledat nové cesty.

Jsem manželkou skvělého chlapa a matkou dvou prima dětí, Jeníka (11) a Nelinky (9).

Profesí jsem vyzkoušela několik - společné měly to, že jsem vždy pracovala s lidmi. V současné době pracuji jako vedoucí sociální péče v Centru sociální pomoci města Litomyšl.

S kamarádkou Andreou jsme založily běžeckou skupinu RůžOFFky v běhu, která se k naší radosti stále rozšiřuje. Nejen že rády běháme, ale baví nás pořádat běžecké akce pro děti i dospělé.

 

Co mám ráda?

Krom své rodiny, práce a běhu: cestování po naší krásné zemi, akce s přáteli, čtení knih, koukání do ohně, suché víno... a spoustu dalších věcí.

 

Co je mým cílem?

Mým osobním cílem je žít tak, abych se za sebe nemusela stydět a nemusela hledat výmluvy. Vychovat z Jeníka a Nelinky slušné a poctivé lidi. Dělat dál svoji práci ráda, na sto procent a s nadšením. Mít čas na své nejbližší. Umět se bavit a odpočívat.

 

Více...
Méně