Mgr. Miroslav
Hájek

46 let, zástupce v polygrafii v HRG

“Hudba a sport tvoří nedílnou součást mého života. V těchto oblastech se cítím doma a chci v nich být přínosem našemu městu.“

Miroslav Hájek

Potkávám se s lidmi…

 

…při muzice – hudba je pro mě zážitek. V současné době působím ve dvou kapelách: The Night´s Joy (zpívám) a Pendl (zpívám a hraju na kytaru). Odtud možná pramení moje starost o piána na ulicích, která jsme s Generací89 nechali instalovat v litomyšlských ulicích.

…při sportu– kromě muziky hltám taky kilometry. Asi se dá říct, že jsem vášnivý cyklista. 

…při zastupitelstvech– jsem členem městského zastupitelstva. Svoji roli tady chápu stejně jako ve sportu a hudbě. Musí to být fair play a melodie by měla být příjemná.

 

Ve škole

Střední školu jsem studoval v Litomyšli na Gymnáziu A. Jiráska, kam jsem přešel ze III.ZŠ. Ta tehdy sídlila ve stejné budově. Myslím, že na ní i na mně těch 12 let zanechalo jisté stopy. Byla to krásná léta. Po gymnáziu jsem studoval na VŠ pedagogické v Hradci Králové učitelství pro I. stupeň základních škol. Praxi jsem v tomto oboru ochutnal jako rekrut civilní vojenské služby opět na III. základní škole, která v tu dobu již sídlila na nové adrese v krásném komplexu školních budov propojených s novou sportovní halou, kde jsem pracoval rok a půl. 

V H.R.G.

Na podzim roku 2002 mě vítr zavál do tiskárny H.R.G. v Litomyšli, kde jsem rád dodnes. Za ty roky společně rosteme, stárneme a polygrafie se stala mým oborem, ačkoli jsem o ní během studií neměl ani ponětí.

V Litomyšli

Litomyšl je pro mě nejkrásnější místo k žití a jak říká přísloví, „všude dobře, doma nejlíp“. Měl jsem v životě pár příležitostí a nabídek zůstat jinde, ale vždy jsem odmítl. A nikdy jsem nelitoval. S věkem se můj vztah k Litomyšli prohlubuje a už bych se odsud nestěhoval. Vše je o lidech a ty zde mám rád. Ať je potkávám při práci, sportu nebo při muzice, dobře si s nimi rozumím a dokáži najít společnou řeč. Rád jim pomáhám, zpěvem dělám radost a při sportu se zdravě popichujeme. Mám kamarády díky svým aktivitám ve všech věkových kategoriích. Mám to štěstí, že pak od nich dostávám zpět stejnou měrou vše dobré.