Mgr. Jan
Vavřín

45 let, učitel na Gymnáziu Polička

„Litomyšl zelená především v uvažování obyvatel. Jak zasejeme, tak naše děti sklidí. Nechci, aby žily mezi odpadky nebo v dopravních zácpách.“

Jan Vavřín

Je mi blízký odpovědný přístup k životnímu prostředí… Za Generaci89 připravuji akci Ukliďme Česko na Litomyšlsku. Každý rok nasbíráme přes 3 tuny odpadu. Mnohým občanům není lhostejné, jakou stopu náš životní styl v krajině zanechá. Díky tomu vidím budoucí Litomyšl jako zelené město, především v uvažování obyvatel. Jak zasejeme, tak naše děti sklidí. Nechci, aby žily mezi odpadky nebo v dopravních zácpách.

…i lidem ve městě – Jak se jako radnice zodpovědně projevovat? Jak jinak, než skutečným nasloucháním, nepředstíranou vstřícností, nebo včasnou, pravdivou a kontinuální informovaností občanů. Když mají lidi pocit, že je tu město pro ně, pak jsou ochotni být tu i pro město. Budou třeba ochotni dojít do centra pěšky. Ne protože tam „ONI“ vybírají drahé parkovné. Ale protože to tam „MY“ budeme mít bez dopravní zácpy prostě příjemnější.

Čím jsem:

Životní role se mění, tyhle se v současné době snažím flákat co nejméně: manžel jedné manželky, otec tří dětí, učitel mnoha studentů Gymnázia Polička a také vedoucí předmětu Ekologie na vzdělávacím portálu ČTedu.

Proč kandiduji

Věřím, že dobrá věc se prosadí sama, ale musí být vůle. Aby vůle byla, je potřeba vzbudit v lidech pocit, že jde o společnou věc.

Motto (od VH):

Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.