Bc. Iva Hloušková
vedoucí zákaznického servisu v Saint-Gobain Adfors (39)

"V Litomyšli bych uvítala víc hřišť, cyklostezky, pěší stezky z města do přírody a lanové centrum na Černé hoře…"

 

Mám zkušenosti ze zahraničí... - s manželem jsme bydleli nějaký čas na Novém Zélandu a ve Skotsku.

 

...ale i z Litomyšle - po pobytu v zahraničí jsme uvažovali, kde se v Čechách usadit. Litomyšl by byla tenkrát krásná volba, ale bylo zde málo možností k bydlení, a když tak velmi drahé. Po letech jsme přece jen v Litomyšli zakotvili. V domě, kde jsem vyrůstala. Každý ale tu možnost nemá. Problematiku bydlení v Litomyšli je potřeba intenzivně řešit..

 

"Odpočívám aktivně. Baví mě zkoušet nové věci."

 

Narodila jsem se v Třebíči a ve svých 9 letech jsem se přestěhovala s rodiči do Litomyšle, odkud pochází moje matka. Stěhovali jsme se z panelákového bytu do domku po babičce.

 

Na střední školu jsem dojížděla autobusem 4 roky do Vysokého Mýta na soukromou střední podnikatelskou školu. Škola se tenkrát vymykala zaběhnutým standardům školství, měli jsme možnost dosáhnout na prospěchové stipendium a také byl ve škole systém bodování místo známkování, což bylo velmi motivační a nutilo člověka k aktivitě.

 

Moje první zaměstnání byla pozice asistentky ředitele v malé rodinné firmě (tiskárna Augusta). Po dvou letech jsem začala pracovat na Vertexu na pozici obchodní asistentky, kde jsem měla možnost využít znalosti cizích jazyků, angličtiny, němčiny a francouzštiny. Při práci jsem se rozhodla dodělat si vyšší vzdělání, dokončila titul Bc. v oboru obchodní právo.

 

Po 2,5 letech jsem vyrazila do světa, na Nový Zéland a do Skotska, kde jsme společně se svým budoucím manželem vydělávali na naše budoucí bydlení.

 

Po návratu z ciziny jsme zvažovali, ve kterém městě si koupíme byt. Litomyšl by byla krásná volba, ale bylo zde málo možností k bydlení, a když, tak velmi drahé. Volba padla na Liberec, a to pro jeho široké možnosti pracovního uplatnění i kulturního vyžití.

 

Po mateřské dovolené (máme dvě děti) nás to táhlo zpátky do Litomyšle. Tak jsme se v průběhu týdne rozhodli, že jdeme do toho, během měsíce jsme prodali byt a už jsme se stěhovali do rodinného domku k mamce. Vícegenerační soužití přináší spoustu výhod a společně nám to funguje velmi dobře.

 

Usmálo se na mě štěstí a nastoupila na stejné pracovní místo, které jsem před deseti lety opustila. Jen to už nebyl Vertex, ale Saint-Gobain Adfors. Po roce mi byla nabídnuta pozice vedoucí zákaznického servisu, kterou jsem přijala. V současné době mám 20 podřízených, práce je to náročná, tvůrčí, samostatná, zodpovědná a smysluplná. Máme fajn partu, proto se do práce těším. Myslím si, že člověk by měl dělat to, co ho baví, co dělá rád, v čem vidí smysl, protože trávíme v práci velkou část svého života. A člověk, který CHCE, udělá víc práce a má lepší výsledky než člověk, který MUSÍ.

 

Svůj volný čas trávím v pohybu, ráda hraji volejbal, tančím (ve skupince Dance ladies / ÉRA), plavu (mám ráda litomyšlský krytý bazén), v zimě miluji lyžování, v létě ráda běhám, jezdím na kole, na kolečkových bruslích. Před třemi lety jsem poprvé vyzkoušela horolezení a občas si jdu zahrát do smíšené skupinky fotbal. Kromě sportu ráda chodím na výstavy, koncerty, divadlo. Odpočívám aktivně a baví mě zkoušet nové věci.

 

Snažím se zapojit do sportování i děti, proto již sedmým rokem trénuji nejmladší basketbalovou přípravku, děti 4-6 let, a je to s nimi zábava. Učím je formou hry práci s míčem, postřeh, vytrvalost, koordinaci, soutěživost a týmovou spolupráci.

Více...
Méně