Aktuality

Prima odpoledne…. naposledy...

Prima odpoledne…. Naposledy……

Ten pocit, když něco vymyslíte a ono to funguje! Když něco dlouhé měsíce vylaďujete a ono to pak jede skoro samo! Když máte kolem sebe lidi, kteří tomu dávají sto procent! Když máte podporu finanční i jinou! Když můžete smysluplně pomáhat….

Takhle fungovalo naše Prima odpoledne. Ano, fungovalo, minulý čas. Letos jsme se rozhodli po dlouhých rozmýšleních a zvažování projekt ukončit. A nebudeme tvrdit, že to bylo lehké. Je to, jako když vychováváte dítě. Pipláte ho, vedete, dáváte mu svůj čas a energii, ono roste před očima a vy z něj máte radost, jak je samostatné. A pak najednou řekne, že odchází z domu.

Několik let jsme podporovali děti ze Zámecké školy. Našli jim velké kamarádky na „pajdáku“ a umožnili jim, aby se od sebe vzájemně učily. Na každotýdenních schůzkách chodily vařit do RC, plavat do bazénu, bruslit, nebo jen tak… ven…. Z blešího fondu od nás dvojice dostávaly „kapesné“, aby si mohli koupit vstupenku, lístek do kina nebo zmrzku.

Od letoška funguje v Litomyšli „Projekt inkluze“, jehož jednou aktivitou je i „Velký kamarád“. Podobně, jako jsme to dělali my, přesto trochu jinak. A my jsme rádi, že „naše“ děti o velké kamarády nepřijdou a zároveň zažijí něco jiného, nového – velkým kamarádem bude bývalý žák jejich školy, takže spolu kromě radostí a starostí budou moct probrat co je nového v „jejich škole“, jak se změnili učitelé, kdo skvěle naučí a kdo je „děsně přísnej“….

Nemá smysl na malém městě dělat dvě skoro stejné aktivity pro tytéž děti. Proto jsme se rozhodli, jak jsme se rozhodli. Ale nesmutníme, jdeme dál, vymýšlíme nové projekty, kam nasměřujeme svoji energii (a peníze z „Blešáků“ J) Takže JE na co se těšit!

 

Více o projektu Prima odpoledne

Sharecs_CZ