Aktuality

Ukliďme Česko v Litomyšli

Tak jako je normální si uklidit doma v pokoji, je normální si uklidit doma …– ať už je to „doma“ kdekoliv. Doma na naší ulici, doma v naší čtvrti, doma na cestě, po které každý den chodíte…, doma v Čechách.

My jsme doma v Litomyšli. A tak jak nám naše město vzkvétá, jeho nejbližší okolí tak trochu zarůstá do nevábné směsi PE, PP, PVC, PET a dalších nejen polymerních materiálů.Vloni jsme si řekli, že je s tím třeba skoncovat. „Tohle po nás jednou archeologové vykopou? Jak tu naši „kulturu“ pojmenují?“

A tak jsme se přidali k celonárodní akci „Ukliďme Česko“ ( www.uklidmecesko.cz ). Zbyly po nás kilometry čistých pangejtů podél několika „výpadovek“ a cyklostezek z Litomyšle, dvě vysmýčená údolí, nebo dvě zrušené černé skládky. Celkem asi náklaďák …no, víte čeho.

Letos do toho jdeme znovu – v sobotu 16. dubna. A bude líp. Tentokrát se třeba přidáte i Vy! Pokud Vám naše aktivita připadá smysluplná, zmiňte se doma, ve firmě, škole, klubu, oddíle, nebo třeba sousedům. Pokud do toho půjdete s námi, akce bude ještě smysluplnější.

My zajistíme pytle a jejich odvoz. A Vy získáte hodně.Dobrý pocit a uklizený domov.

Jak na to?

  • *Dejte nám vědět, že se chcete přidat. Pokud již víte, kde byste rádi uklidili, tím lépe.
  • *V týdnu před akcí Vám rozvezeme pytle a dohodneme se, kde je naplněné necháte ke svozu.
  • *Pokud Vám nebude vyhovovat sobota, lze se individuálně domluvit na jiném termínu.

Podporu akci přislíbila SUS Litomyšl.

Kontaktujte nás na