Aktuality

Prima odpoledne na Burze filantropie 2015

Hurá – chce se nám zavolat! Dostali jsme se na Burzu filantropie pořádanou Konepem. Máme možnost vystoupit před donátory, představit jim Prima odpoledne a doufat, že ja zaujme natolik, že jej podpoří.

logolink Burza 2015a

Den D! V generačních tričkách a s plackami na hrudi přicházíme. Mluvíme o smyslu projektu, dokládáme příběhy „našich“ dětí, promítáme fotografie. Donátoři se usmívají, kývou, zdá se, že se projekt líbí. Pak přichází na řadu druhá část – otázky. Mnohdy záludné. „Máte heslo – Litomyšl nás baví. Já tvrdím, bavit se můžu, ale je potřeba též pracovat. Jak se k tomu stavíte vy?“ „Co považujete za největší neúspěch Prima odpoledne?“ „Jak hospodaříte s penězi? Jaký je váš rozpočet?“

Odpovídáme. Zdá se, že „dobře“. Ale nepředbíhejme, chleba se bude lámat až za chvíli, až odprezentují všichni. Posloucháme kolegy a jejich zajímavé projekty. Tolik lidí dělá tolik hezkých a záslužných věcí!

Nastává ona chvíle. Od donátorů jsme žádali celkovou částku 10 tisíc korun – příspěvek na schůzky a materiál na výtvarné a jiné tvoření. „Žádáte poměrně malou sumu, kdybychom vám dali víc, budete si s tím umět poradit?“, ptá se pan radní Šotola. Milý dotaz. Určitě uměli – koupili bychom permanentky do místního bazénu. Naše dvojice studentka – dítě je mohou využít a sportovně se vyžít.

Je to tady. Donátoři sdělují své rozhodnutí. Odcházíme šťastní. Můžeme podpořit další děti, které velkou kamarádku potřebují a dvojicím umožnit trávit čas spolu ještě pestřeji.

Velmi děkujeme!

Od města Litomyšl  3000 Kč

Od firmy VHOS, a.s.  2000 Kč + materiální vybavení

Od firmy Medesa, s.r.o.  1200 Kč na výtvarné potřeby

Od firmy Abplast, s.r.o.  1000 Kč + materiální podpora

Od Pardubického kraje  5000 Kč

Od firmy Saint-Gobain ADFORS CZ, s.r.o.  5000 Kč

Čili  - počítejte se mnou -nádherných 17 200 Kč + materiální podpora. Úžasná věc se povedla! Děkujeme všem donátorům a Konepu za skvělý nápad propojiz ziskový a neziskový sektor tímto způsobem.

 

Za Gen89 Olga Radimecká

 

Fotogalerie z perezentace projektu

Představení projektu pro Burzu filantropie 2015

 

 

Sharecs_CZ