David Edlman
ředitel produkce youngblock (46)

"Litomyšl je pro mě srdcovka"

 

Proto jí věnuji čas

  • jsem ředitelem spolku Made in Litomyšl
  • jsem členem Mediálního výboru za Generaci89 - dohlížíme na činnost redakce Lilie a další mediální aktivity města směrem ven
  • jsem členem rady spolku Školamyšl a spolku Generace89

 

"Dělám to pro své děti. A to, že mám kolem sebe lidi, kterým hodně věřím, kteří jsou kamarádi a nedělají to z nějakého zištného důvodu, je pro mě opravdu důležité."

 

A když ještě trochu času zbyde

  • poslouchám třeba Dire Straits a Pink Floyd - to je pro mě nadstandardně kvalitní relikvie doby, ve které jsem vyrostl.
  • jdu do kina - mám rád spíš moderní akci, i když klasika typu Tenkrát na Západě je pro mě stále nevysvětlitelným úkazem. Se synem Šimonem a dcerou Anežkou samozřejmě nevynecháme žádný animovaný film od Pixaru.
  • jedu na výlet - vyrazit s rodinou na kola nebo pěší výlet je pro mě super relaxace. V Čechách je tolik míst, kam se vyplatí vyjet, a kde jsme ještě nebyli.

"Členství v uvedených spolcích pro mě znamená čas věnovaný městu, které je pro mě srdcovka, i když jsem se tady nenarodil. Narodil jsem se v Poličce."

 

Dát si pivo nebo víno s lidmi, kteří vidí nejen Litomyšl, ale mají i společný náhled na život, světonázor a hodnoty, je pro mě asi důvod, proč to všechno dělám.

K sociální oblasti mohu říct, že mi není lhostejná... a další, co mě napadá je, že budeme s klukama vařit za týden Guláš (při Gastroslavnostech 2018 - pozn. red.), a co vyděláme a bude zbývat po pokrytí nákladů, věnujeme na Centrum Sociální pomoci... takže doufáme, že něco vyděláme :)

 

...k hudbě

Metallica, U2, Rolling stones, Sting... všechny tyhle hudebníky a spoustu dalšich jsem hned v 90. letech osobně viděl na prvních koncertech v Praze... to byla bomba! Vyrůstal jsem na Olympicu a Eláne, ale táta mi v 80. letech pustil Pražský Výběr, Abraxas a další zakázané kapely (Jasná Páka atd.) a to mě taky dost bavilo.

 

...k filmu

Už před rokem 89 jsem do kina chodil hodně, ale po roce 90 jsem byl v kině pořád. Mám rád spíš moderní akci, i když klasika typu Tenkrát na Západě je pro mě prostě nevysvětlitelným úkazem. Takže z těch 80. - 90. let je to Terminátor 2, Vetřelci, James Bond, Indiana Jones, Star Wars, Skála, Jurský Park, ale viděl jsem i spoustu kvalitních komedií, hororů, romantických filmů... nedokážu vyjmenovat dalších 10, ktere jsou pro mě TOP; zabralo by mi měsíc, než bych je dal dohromady :) A málem bych zapomněl, že od vzniku Pixar studia nevynechám žádný jejich film, protože kvalitou a provedením i sdělením jsou vysoko nad 95 % ostatní produkce. Navíc se mi přes tyhle animáky docela daří vést děti ke sledování filmů, hlavně se Šimonem už ladíme kina jako nový Star Wars, Avengers atd.

 

...ke sportu

Dříve aktivní mladistvý sportovec, už na ZŠ jsme jezdili po soutežích (super ulejvárna), pak to šlo dále na gymplu, dobrý výsledky na okresních a krajských kolech atletiky... Mezitím jsem hrál fotbal (hlavně malou kopanou v Litomyšli), basket, volejbal, tenis, florbal - vše tak rekreačně pro zábavu. Rád se na sport i dívám v televizi, ale už to tak neprožívám jako dřív. Vždycky si vzpomenu na mámu, která říkala, že když vyhrajeme, tak chleba stejně levnější nebude.

Více...
Méně