Vstoupil jsem do politiky

U politických stran, hnutí a sdružení se stojí fronty - každý se chce stát členem. Je z toho trend. Jako každý mladší chce mít svůj “fidžet spinr”, každý starší touží po politické příslušnosti.

Kéž by :) Určitá vlna aktivizace s volbou prezidenta opravdu přišla, ale menší a nejspíš jen krátkodobá. Trendem se to ještě nazvat nedá. Škoda.

Přitom je tolik aktivit typu farmářské trhy či Ukliďme Česko, do kterých je možné se zapojit. Tolik projektů, kde by se hodil nový nápad nebo názor. Můžete prostě být u toho. A pak mluvit se svým okolím - už tím zvyšujete politickou gramotnost.

Nic by nepomohlo demokratickým stranám víc, než čerstvá krev. Představte si záběry z maratonů, kde se u startovní čáry tísní davy závodníků. Tak může vypadat “výběrové řízení” na různé politické posty. Jen ať je z čeho vybírat.

V Generaci se měsíc co měsíc scházíme u vína. Probíráme aktuální vývoj menších projektů i větších rozhodnutí, bavíme se o vývoji města i přidružených obcí, dohadujeme se i souhlasíme. Pojďte se zapojit. Chceme z Litomyšle udělat moderní chytré město a k prosazování takových inovací potřebujeme získat mladé do politiky. Prohlášení “Vstoupil jsem do politiky” je teď už pozitivní.

Tak tedy vstupte, prosím! Generace 89 o Vás a Vaše názory stojí!

Matyáš Hájek, Generace 89