Bc. Iva Hloušková
vedoucí zákaznického servisu v Saint-Gobain Adfors (39)

"V Litomyšli bych uvítala víc hřišť, cyklostezky, pěší stezky z města do přírody a lanové centrum na Černé hoře…"

 

Mám zkušenosti ze zahraničí... - s manželem jsme bydleli nějaký čas na Novém Zélandu a ve Skotsku.

 

...ale i z Litomyšle - po pobytu v zahraničí jsme uvažovali, kde se v Čechách usadit. Litomyšl by byla tenkrát krásná volba, ale bylo zde málo možností k bydlení, a když tak velmi drahé. Po letech jsme přece jen v Litomyšli zakotvili. V domě, kde jsem vyrůstala. Každý ale tu možnost nemá. Problematiku bydlení v Litomyšli je potřeba intenzivně řešit..

 

"Odpočívám aktivně. Baví mě zkoušet nové věci."

 

Narodila jsem se v Třebíči a ve svých 9 letech jsem se přestěhovala s rodiči do Litomyšle, odkud pochází moje matka. Stěhovali jsme se z panelákového bytu do domku po babičce.

 

Na střední školu jsem dojížděla autobusem 4 roky do Vysokého Mýta na soukromou střední podnikatelskou školu. Škola se tenkrát vymykala zaběhnutým standardům školství, měli jsme možnost dosáhnout na prospěchové stipendium a také byl ve škole systém bodování místo známkování, což bylo velmi motivační a nutilo člověka k aktivitě.

 

Moje první zaměstnání byla pozice asistentky ředitele v malé rodinné firmě (tiskárna Augusta). Po dvou letech jsem začala pracovat na Vertexu na pozici obchodní asistentky, kde jsem měla možnost využít znalosti cizích jazyků, angličtiny, němčiny a francouzštiny. Při práci jsem se rozhodla dodělat si vyšší vzdělání, dokončila titul Bc. v oboru obchodní právo.

 

Po 2,5 letech jsem vyrazila do světa, na Nový Zéland a do Skotska, kde jsme společně se svým budoucím manželem vydělávali na naše budoucí bydlení.

 

Po návratu z ciziny jsme zvažovali, ve kterém městě si koupíme byt. Litomyšl by byla krásná volba, ale bylo zde málo možností k bydlení, a když, tak velmi drahé. Volba padla na Liberec, a to pro jeho široké možnosti pracovního uplatnění i kulturního vyžití.

 

Po mateřské dovolené (máme dvě děti) nás to táhlo zpátky do Litomyšle. Tak jsme se v průběhu týdne rozhodli, že jdeme do toho, během měsíce jsme prodali byt a už jsme se stěhovali do rodinného domku k mamce. Vícegenerační soužití přináší spoustu výhod a společně nám to funguje velmi dobře.

 

Usmálo se na mě štěstí a nastoupila na stejné pracovní místo, které jsem před deseti lety opustila. Jen to už nebyl Vertex, ale Saint-Gobain Adfors. Po roce mi byla nabídnuta pozice vedoucí zákaznického servisu, kterou jsem přijala. V současné době mám 20 podřízených, práce je to náročná, tvůrčí, samostatná, zodpovědná a smysluplná. Máme fajn partu, proto se do práce těším. Myslím si, že člověk by měl dělat to, co ho baví, co dělá rád, v čem vidí smysl, protože trávíme v práci velkou část svého života. A člověk, který CHCE, udělá víc práce a má lepší výsledky než člověk, který MUSÍ.

 

Svůj volný čas trávím v pohybu, ráda hraji volejbal, tančím (ve skupince Dance ladies / ÉRA), plavu (mám ráda litomyšlský krytý bazén), v zimě miluji lyžování, v létě ráda běhám, jezdím na kole, na kolečkových bruslích. Před třemi lety jsem poprvé vyzkoušela horolezení a občas si jdu zahrát do smíšené skupinky fotbal. Kromě sportu ráda chodím na výstavy, koncerty, divadlo. Odpočívám aktivně a baví mě zkoušet nové věci.

 

Snažím se zapojit do sportování i děti, proto již sedmým rokem trénuji nejmladší basketbalovou přípravku, děti 4-6 let, a je to s nimi zábava. Učím je formou hry práci s míčem, postřeh, vytrvalost, koordinaci, soutěživost a týmovou spolupráci.

Více...
Méně
1 Mgr. Daniel Brýdl, LL.M. 2 Petra Benešová 3 David Edlman 4 Mgr. Olga Radimecká 5 Mgr. Miroslav Hájek 6 Mgr. Eva Novotná 7 Mgr. Jan Pikna 8 Petra Sýkorová 9 Mgr. Jan Vavřín 10 Bc. Iva Hloušková 11 Tomáš Rothschein 12 Jana Brokešová 13 Ing. Lenka Luxová 14 Filip Holub 15 Ing. Štěpánka Zavoralová 16 Mgr. Matyáš Hájek 17 Bc. Soňa Neugebauerová 18 Mgr. Tomáš Fila 19 Mgr. Věra Krejčová PhD 20 Albert Edlman 21 Pavlína Jiříčková 22 Ing. Jakub Tmej 23 Renata Kmošková