Mgr. Věra Krejčová, Ph.D.Věra Krejčová

Věk:

39

Povolání:

Vysokoškolská učitelka
a lektorka

Vzdělání:

Vysokoškolské
obor: pedagogika

Sama o sobě:

V době, kdy jsem v Litomyšli studovala Střední pedagogickou školu (1988-1992) jsem si řekla: „Tak TADY bych chtěla jednou bydlet“. Sny se plní a tak dnes můžu říci: „Již šest let žiji společně s partnerem v Litomyšli, měststké části Zahájí“. Máme dvě děti - pětiletou dceru Andělu a dvouletého syna Mikuláše; oba dva narození ve znamení Lva. Pro mě jako Vodnáře je to velká každodenní výzva. :-)

Litomyšl a já:

Litomyšl je historicky spjatá se vzděláváním. Vzdělávání, jeho současná i budoucí podoba a s ní spjatá reforma školství jsou témata, kterými žiji. Úspěšnost vzdělávání stojí na přijetí osobní odpovědnosti všech - žáků, učitelů, ředitelů škol, rodičů, zřizovatelů...
Osobní odpovědnost patří i v mém žebříčku hodnot k těm nejvyšším. Je pro mě hodnotou, se kterou vstupuji do veřejných věcí v Litomyšli, hodnotou, jejíž prosazování chci při podpoře zvyšování kvality života v Litomyšli nabídnout a to nejen ve školství.

 
Pracuji pro vás jako členka Komise pro školství, výchovu a vzdělávání.

V případě zájmu o tuto oblast, či cokoli jiného, mě prosím kontaktujte na mé e-mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Jak založit sdružení nezávislých kandidátů do komunálních voleb?

Otázka v tomto roce aktuální pro aktivní občany nejen v Litomyšli. Odpověď na ni v projektu ARC zpracovali Marcela Boštíková, Daniel Brýdl a Ondřej Moučka do podoby jednoduchého grafického návodu. Provede vás všemi důležitými kroky, které je třeba učinit k tomu, abyste mohli ve své obci kandidovat v komunálních volbách. V návodu se dozvíte: kdo může kandidovat, co musí obsahovat petiční archy, kolik podpisů je třeba zajistit, jaké dokumenty jsou podmínkou ke kandidatuře, komu a kdy je odevzdat, včetně odkazů k legislativě, která celou věc upravuje. Nabízí inspirace i do oblasti grafiky, propagace a volební kampaně. Návod je dostupný na www.generace89.cz – záložka „Ke stažení“ soubor s názvem „Komiks: Sdružení nezávislých kandidátů“ nebo si o něj můžete napsat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Budeme rádi, když tento materiál napomůže všem sdružením nezávislých kandidátů, kteří letos do volebního klání půjdou s námi.

Věra Krejčová, Generace 89

Share

Vedení města Litomyšle bylo v létě osloveno s nabídkou zapojit se do projektu „Města vzdělávání“:

- cílem projektu je zlepšit kvalitu vzdělávání v regionech

- realizátorem projektu je společnost EDUin, klíčový aktér na poli inovací v oblasti vzdělávání v České republice (Tomáš Feřtek, mluvčí EDUin o.p.s. byl jedním z hostů na kulatém stolu na téma školství 23.9.2013 v Litomyšli – záznam kulatého stolu bude k dispozici na webových stránkách Generace 89).

- projekt je zcela nezávislý na zdrojích města, financuje ho plně J&T banka.

- Litomyšl byla vybrána jako jedno ze čtyř měst v celé ČR

Rada města ve svém usnesení č. 686/13 ze dne 30.7.2013 navrhovaný projekt odmítla.

Město se tak připravilo o možnost pracovat s nejlepšími odborníky v oblasti vzdělávání. Odmítlo diskusi s občany a rodiči na téma kvality výuky a škol ve městě. Nevyužilo možnost vytvoření dlouhodobé koncepce v oblasti vzdělávání. Školství v Litomyšli mohlo projít odborným pohledem zvenčí i získat názory občanů – rodičů, učitelů, zaměstnavatelů. Klademe si otázku, co vedlo Radu města Litomyšle k odmítnutí tak zajímavého projektu, který by navíc nestál město ani korunu. Tolik se v Litomyšli bojíme nezávislého pohledu zvenčí? Nebo si skutečně myslíme, že ve školství ve městě není co zlepšovat?

Věra Krejčová (Školská komise),

Petra Benešová (Komise pro rodinu),

Dan Brýdl (Komise pro dlouhodobý rozvoj),

Generace 89

Share

Kalendář akcí:

Žádné události

Naše aktivity:

GENERACE 89, o.s. | Smetanovo nám. 132, Litomyšl 570 01 | Kontakt: info@generace89.cz

Copyright © 2017