Ing. Marek UrbanMarek Urban

Věk:

40

Povolání:

grafik, konzultant

Vzdělání:

tkalec, VŠ FT TU Liberec

Sám o sobě:

 

Litomyšl a já:

Chci spoluvytvářet místo, kde teď žiji

Pokud budete chtít, můžete mě kontaktovat na mé e-mailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Parkování za poplatek, to bylo to, co mě s blížícím se lednovým jednáním dopravní komise zajímalo. Proč? Na tomto jednání měl být projednán návrh Radka Půlkrábka stran nového typu parkovací karty a návrh komise na zavedení časových parkovací karet, a to za účasti starosty a obou místostarostů. To byly pro mne pádné důvody, více se seznámit s aktuální situací ohledně parkování a jeho placení. Nejdříve mě napadlo podívat se, jak se platí za parkování ve skutečnosti. Pak si udělat takovou minianketu mezi známými. Následně zjistit, co se má platit a jak. A nakonec se zeptat na MěÚ, proč se vlastně platí. Nejlehčí a nejrychleší z toho bylo, zjistit důvody., proč se platí. O něco těžší bylo zjištění ceny, postupu placení a zpoplatněných míst. Zde bylo potřeba krapet zabrouzdat na webu města. Přibližně stejně náročné bylo udělat minianketu mezi známými. Nejtěžší bylo vzhledem k zimě vyrazit ven a podívat se na skutečnost. Bylo nutné vzít si tužku a poctivě obejít všechna auta, pro tento případ auta parkující na Smetanově náměstí. Obcházel jsem je celkem třikrát, za každého z nich udělal čárku, zda má parkovací lístek, známku, značku nebo zda je bez potvrzení o zaplacení. Pokud nebylo možné skutečnost ověřit kvůli sněhu či zatmavení skel, bylo auto z průzkumu vyřazeno. Co se podařilo zjistit?

Share

Celý článek...

Začátkem toho prosince byly zveřejněny výsledky hodnocení grantových projektů předložených na výzvu č. 89, jejímž úkolem je posilování institucionální kapacity a efektivnosti veřejné správy. V podstatě se jedná o aktivity zvyšující kvalitu řízení, financování a good governance (dobrá veřejná správa) v obecních, městských a krajských úřadech. V rámci této výzvy bude mezi 98 projektů rozděleno celkem 343mil. Kč. Mezi úspěšnými žadateli se nachází několik sousedních měst, např. Polička, Vysoké Mýto, Česká Třebová, Ústí na Orlicí, Lanškroun, Svitavy nebo Moravská Třebová. ... a město Litomyšl? Litomyšl nebyla mezi žadateli. Otázkou je, zda proto, že jsme v Litomyšli o výzvě nevěděli (což se v kontextu ESF politiky města zdá být málo pravděpodobné) nebo třeba proto, že v Litomyšli už máme vše natolik fungující, že nám takových projektů na zlepšení práce úředníků a komunikace s občany není zapotřebí... Podrobnosti k výzvě najdete na adrese www.esfcr.cz/vyzva-89.

Share

Kalendář akcí:

Žádné události

Naše aktivity:

GENERACE 89, o.s. | Smetanovo nám. 132, Litomyšl 570 01 | Kontakt: info@generace89.cz

Copyright © 2017