V této části webu bychom Vám rádi představili naše minulé, současné i budoucí aktivity. Možná se ptáte, proč to děláme...

Určitě nejsme sami, koho v Litomyšli baví žít. Každého z nás ale také občas napadne, co by se tu ještě dalo zlepšit, co nám tu chybí, čeho je málo, čeho moc. Většina nápadů a připomínek je však nezřídka pouze vyřčena, protože jejich realizace už bývá často mnohem obtížnější. Přesně takhle jsme na jaře roku 2010 přišli na nápad pořádat Farmářské trhy, protože kromě toho, že máme rádi dobré a zdravé jídlo, je nám velmi blízká i myšlenka solidarity a vzájemnosti.

Rozhodli jsme se, že zkusíme, co zmůže běžný občan a pokusili se trhy uspořádat. Příjemným zjištěním bylo, že naši aktivitu podpořili i lidé z Radnice, ale ještě významnější se pro nás ukázalo, že dokážeme aktivitou na dobrovolnické bázi zaujmout okolí natolik, že se první trhy nakonec uskutečnily v řádu pár týdnů s příznivým ohlasem veřejnosti. Na úspěšný první ročník jsme navázali na jaře a v létě roku 2011 a přidali jsme k tomu trhy nové, tentokrát BLEŠÍ!

Proč, že to děláme? Máme Litomyšl rádi a chceme, aby se tady nám všem dobře žilo. Myslíme si, že obecní komunita může dobře fungovat, jen pokud se budou občané rádi a často potkávat. Snažíme se pro to vytvořit co nejvíce příležitostí.

Dopředu nás žene jedno zjištění: Už víme, že dobrý nápad v kombinaci s chutí něco pro něj udělat může přinést ovoce!

 

Bleší trhy                          Farmářské trhy                    Čištění Loučné

        Prima odpoledne             Ars regio civitas                   Práce v samosprávě

 

 

Share

Kalendář akcí:

Žádné události

Naše aktivity:

GENERACE 89, o.s. | Smetanovo nám. 132, Litomyšl 570 01 | Kontakt: info@generace89.cz

Copyright © 2017